HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
8 Nisan 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
24 Mart 2020 Salı Saat: 07:45

ŞAHİN: PANİK YOK…

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin,  Koronavirüs salgını nedeniyle Hükumetin aldığı önlemlerin son derece yerinde olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde bu süreçleri atlatacaklarına inandıklarını söyledi
ŞAHİN: PANİK YOK…

ÖZEL HABER

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin,  Koronavirüs salgını nedeniyle Hükumetin aldığı önlemlerin son derece yerinde olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde bu süreçleri atlatacaklarına inandıklarını söyledi.

OTSO Başkanı Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) duyurduğu “Ekonomik İstikrar Kalkanı" destek paketinin "yüreklere su serptiğini" söyledi.

Şahin; “Virüsün etkilerinin sınırlandırılmasına yönelik olarak bugüne kadar alınan tüm tedbirleri ve önlemleri memnuniyetle karşılıyoruz. Salgın sebebi ile ülkemiz de diğer dünya ekonomileri gibi etkilendi. Devletimiz pandemik salgınının başından beri oldukça tedbirli ve şeffaf davranıp milletimizin yanında olduğunu göstermiştir. Hükumetin aldığı önlemler son derece yerindedir. Birlik ve beraberlik içerisinde bu süreçleri  atlatacağımıza inanıyoruz” dedi.

“SEKTÖRE NEFES ALDIRACAK”

Zamanında alınan kararlar ile hastalığın önlenmesinin ve tedavisi için atılan adımların sevindirici olduğunu ifade eden Şahin; “Üretim, ticaret ve istihdamın yara almadan devamının sağlanacağına inanıyoruz.

 Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de Koronavirüs etkisiyle ekonomide faaliyetlerin durma aşamasına geldiği bir dönemde, devletimiz bu zor günlerde 100 milyar liralık bir kaynak setini devreye alması (Ekonomi İstikrar Kalkanı paketi) önemli bir adımdır.  Açıklanan paket Türk ekonomisi, KOBİ’ler ve şirketler için can suyu niteliğinde olup, her sektöre nefes aldıracağını düşünüyorum” diye konuştu.

“BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”

Tüm dünya ülkelerinin koronavirüsle mücadele ettiğini belirten Şahin; “Hükumetimiz de gerek vatandaşlarımızın sağlığının korunması gerekse üretim, ihracat ve istihdamın zarar görmemesi için önemli tedbirler alıyor. Nakit akışı bozulan firmalarla ilgili bankaların üç ay ertelemeli kredi finansmanı ve özel paketler sağlayacak olması ise son derece kritik. Halkbank'ın KOBİ’lere yönelik üç ay ötelemeli kredi desteği de çok önemli bir adım.

İhracatçılara yönelik stok koruma paketi ciddi bir destek. Kredi Garanti Fonu’nun 25 milyar TL’den 50 milyar TL’ye çıkarılması, ihtiyacı olan tüm KOBİ’lerin faydalanacağını düşünüyorum Bu çalışmalar topluma güven veriyor. Fabrikaların çalışmaya devam etmesi, bizim gibi büyümesi özelikle sanayi ve ihracat odaklı olan bir ülke için çok önemli ve kıymetli. Bu süreci önce insanlık, sonra da ülke olarak en az hasar ile atlatmamız aydınlık geleceğimiz için çok önemli.

Yine bu süreçte özellikle özel bankaların tutumları ve yaklaşımları kritik öneme sahip. Salgınla mücadelenin moral ve motivasyonu hiç düşürmeden ve tehlikeyi küçümsemeden kararlılıkla devam etmesi ve halkımızın alınan sıkı tedbirlerle tam olarak uyması ile ülkemizin bu mücadeleden en az hasarla çıkacağına inanıyoruz. Bizi virüs salgınından koruyacak olan en büyük güç, hep birlikte hareket etmemiz olacaktır" şeklinde konuştu. (Haber: Ufuk ERSOY)

Anahtar Kelimeler : ŞAHİN:, PANİK, YOK…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız