HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri Ukrayna Nakliyat Belarus Nakliye Moldova Nakliyat Gürcistan Nakliyat
14 Ocak 2022 Cuma Saat: 15:42

“SEVGİ VE SAYGIYLA ANIYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz, “Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ahirete intikal edişinin 99 yıl dönümünde sevgi ve saygıyla a
“SEVGİ VE SAYGIYLA ANIYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz, “Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ahirete intikal edişinin 99 yıl dönümünde sevgi ve saygıyla anıyoruz” dedi.

Her türlü zorluk ve zorbalığa göğüs geren Zübeyde Hanım, güçlü bir kadındı. O’nun mücadeleci ruhu ve oğluna olan inancı bir ulusa özgürlük ve bağımsızlık getirdi diyen Yılmaz, şunları söyledi: “Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, tedavi gördüğü İzmir’de, 14 Ocak 1923 tarihinde hayatını kaybetti. Bedenen aramızdan ayrılsa da O, bu ülkede yaşayan herkesin annesi olarak her daim saygıyla ve minnetle anılmaya devam ediyor. 

Zübeyde Hanım, 66 yıllık ömründe gam ve kederi bir onur nişanesi gibi taşıdı. Genç yaşta eşini ve dört evladını kaybeden Zübeyde Hanım için hayat hiçbir zaman kolay olmadı. Bağımsızlık mücadelesi veren oğluna hasretle geçen yaşamında, kederden felç oldu, ağlamaktan kısmen görme yetisini kaybetti…

Tüm güçlüklere rağmen, oğlunun bir ulusun kaderini değiştirme hedefinin her daim arkasında durdu. Bir anne düşünün ki, milli mücadele veren evladını göreve yollarken, ağlayan kızına “Sen asker kardeşisin! Ayıp… Ağlanır mı hiç askerin ardından. Üzüntünü belli etmeye kimseye…” diyerek mücadeleci ruhunu gösterdi. Hayatını azimle sürdüren Zübeyde Hanım, yaşadığı dönemde kadınların okula gitmesi yaygın olmasa da okuma yazma öğrendi. Dünya tarihine geçen ve bir ulusun kaderini sil baştan yazan bir lider yetiştirdi. 

Her türlü zorluk ve zorbalığa göğüs geren Zübeyde Hanım, güçlü bir kadındı. O’nun mücadeleci ruhu ve oğluna olan inancı bir ulusa özgürlük ve bağımsızlık getirdi. Zübeyde Hanım’ın hayatımızdaki önemi sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi olmasından kaynaklanmıyor. O, aynı zamanda özgür, eşit ve laik bir Türkiye’nin kurucu taşlarından birisidir. 

O’nun güçlü duruşu biz kadınların önünü aydınlatmaya devam ediyor. Zübeyde Anamızı aramızdan ayrılışının 99. yıl dönümünde sevgi ve saygıyla anıyoruz.”

 

                                                                 

 

Anahtar Kelimeler : “SEVGİ, VE, SAYGIYLA, ANIYORUZ”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız