HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
20 Mayıs 2020 Çarşamba Saat: 11:15

HAZİRAN’DA BELLİ OLACAK

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını nedeniyle hemen hemen bütün spor organizasyonları iptal edildi. 659 yıllık bir geçmişe sahip olan Kırkpınar yağlı güreşlerinin kaderi de önünüzdeki ay yapılacak toplantı sonrası
HAZİRAN’DA BELLİ OLACAK

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını nedeniyle hemen hemen bütün spor organizasyonları iptal edildi. 659 yıllık bir geçmişe sahip olan Kırkpınar yağlı güreşlerinin kaderi de önünüzdeki ay yapılacak toplantı sonrasında belirlenecek.

 Kırkpınar yağlı güreşlerinin yapılması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Tüm dünya çok önemli bir süreçten geçiyor. Yağlı güreş bizim kültürümüz. Özellikle Kırkpınar 659 yıllık bir geçmişe sahip. Biz bu organizasyonun yapılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ancak, Bilim kurulumuz ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleriyle, Spor Bakanlığımızın alacağı kararlar çok önemli. Kırkpınar konusunda 6 Haziran tarihinde yapacağımız toplantıda net bir sonuç ortaya çıkacaktır.” dedi.

                65 yaş güreşçilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz diyen Başkan Aydın açıklamasını şöyle sürdürdü:

                “İl temsilcilerimizle birlikte hemen harekete geçtik. Güreş ailesinin içinde yer almış tüm 65 yaş ve üzeri büyüklerimizi kapı kapı dolaşarak ziyaret ettik. Bu noktada ihtiyaçlarının giderilesini sağladık” dedi. Evde kal ama hareketsiz kalma sloganı çerçevesinde 65 yaş ve üzeri güreşçiler için spor malzemesi ve kondisyoner eşliğinde video hazırlayarak adreslerine gönderdiklerini belirten Aydın “Yüzlerce büyüğümüzün evde kaldıkları süre içerisinde spor yapmalarını sağlıyoruz. Tüm ülkemizde 65 yaş ve üzeri güreşçilerimize ulaşmaya devam ediyoruz. Yasak sona erene kadar da yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

                “En büyük arzumuz, tarihi geleneğimizi bu sene de sürdürebilmek” diyen Başkan Aydın açıklamasını şöyle noktaladı:

“Dolayısıyla çok önem veriyoruz. En büyük arzumuz, bu tarihi geleneğimizi bu sene de sürdürebilmek. Yıl sonuna kadar Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni yapmayı planlıyoruz. Ancak pandeminin normale dönmesi, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulumuzun onay vermesi önemli. Paydaşlarımız Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar ağası Seyfettin Selim, Yağlı Güreşi Düzenleyen Kentler Birliği Başkanımız Yücel Yılmaz’la istişare yaparak, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun olurları olursa Kırkpınarı yapabiliriz.”

 

 

.

Anahtar Kelimeler : HAZİRAN’DA, BELLİ, OLACAK

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız