HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
1 Şubat 2018 Perşembe Saat: 09:07

ODÜ’DEN SAĞLIK ALANINA HİZMET

Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçen yıl 363 bini aşkın hastaya hizmet verilirken, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde ise 4 bine yakın ameliyat yapıldı. Diş Hekimliği Hastanesi’nin kuruluşu
ODÜ’DEN SAĞLIK ALANINA HİZMET

Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçen yıl 363 bini aşkın hastaya hizmet verilirken, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde ise 4 bine yakın ameliyat yapıldı. Diş Hekimliği Hastanesi’nin kuruluşundan bu yana gerçekleştirilen tedavi işlemi ise 1 milyona ulaştı.

ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi 363 bin hastaya hizmet verdi

Kaliteli sağlık hizmeti sunmayı kendine hedef edinen Sağlık Bakanlığı ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, alanında uzman doktor ve deneyimli sağlık personelleri ile bölgede ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerini karşılamaya devam ediyor. Bu kapsamda 2017 yılında ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 363 bin 478 hastaya poliklinik hizmeti verildi. On bin 57 hastanın yatarak tedavi edildiği hastanede 6 bin 626 ameliyat gerçekleştirildi. Hastanede geçen yıl yapılan tetkik sayısı ise 3 milyon 820 bin 647.

ODÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde ameliyat sayısı 4 bine yaklaştı

Ordu Üniversitesi’nin sağlık alanında hizmet verdiği bir diğer birim olan Karadeniz’in en donanımlı hastanesi olma özelliğine sahip Sağlık Bakanlığı ODÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde de geçen yıl gerçekleştirilen 3 bin 919 ameliyatla hastalar şifaya kavuşturuldu. On bin 432 hastanın yatarak tedavi edildiği hastanede 233 bin 802 hastaya da poliklinik hizmeti sunuldu. Sağlık Bakanlığı ODÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde geçen yıl toplam 1 milyon 318 bin 410 tetkik gerçekleştirildi.

Diş Hekimliği Fakültesi’nde 1 milyon tedavi işlemi yapıldı

Ağız ve diş sağlığı konusunda üst sıralarda yer alma hedefiyle 2012 yılında hasta kabulüne başlayan Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde geçen yıl poliklinik hizmet verilen 73 bin 794 hasta ile kuruluşundan bu yana geçen 6 yılda 321 bin 867 hastada 1 milyon tedavi işlemi gerçekleştirdi. Fiziki ve teknolojik olanaklar bakımından her geçen gün büyüyen Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, ağız ve diş sağlığı hizmetinde Ordu ve çevre illerde ön sıralardaki yerini korumaya devam ediyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Sağlıkla ilgili araştırma ve uygulama merkezleri olarak eğitim hastaneleri kapsamında yer alan üniversite hastaneleri, üstlendikleri tıp ve diğer sağlık disiplinlerinin eğitimi, sağlıkla ilgili araştırmalar ve daha çok ilerlemiş ve ciddi sorunları olan hastaların tedavi hizmetleri ile toplumun sağlık düzeyinin yükseltilmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Dolayısıyla günümüzde üniversite hastaneleri yataklı sağlık hizmetlerinin verildiği kurumlar olmaktan çıkarak ileri düzeyde özellik arz eden teşhis ve tedavi hizmetlerinin sunulduğu kurumlar haline gelmiştir. Biz de Ordu Üniversitesi olarak bu kapsamda yürütmüş olduğumuz sağlık hizmetleri çalışmalarına hem Araştırma Hastanemiz hem de Diş Fakültemiz bünyesinde aralıksız devam etmekteyiz. Her yıl binlerce hasta üzerinde gerçekleştirilen yüz binlerce tedavi işlemi ile bölgesinde lokomotif görevi üstelenen Üniversitemiz, her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmış olan yeni hizmet binalarıyla bölgesine ve ülkesine katkı sağlamayı sürdürecektir.” şeklinde konuştu. (Ordu Yeni Haber)

 

Anahtar Kelimeler : ODÜ’DEN, SAĞLIK, ALANINA, HİZMET

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız