HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
27 Şubat 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

Mert Can Ersoy

Mert Can Ersoy

KAVGAM

23 Ocak 2020 Perşembe Saat: 09:57

Her insanın zaafı vardır. Önemli olan bu zaafını dışarıdan kimselere göstermemektir. Çünkü… İlk başta düşmanın bu zaafını fark ederse, oradan vurmaya çalışır seni. Yaraya tuz basmak deriz biz buna. Ne garip bir durum değil mi? Oysa ki, karşı tarafın zaafını bildiğimizde ona göre dikkatli bir biçimde davranmalıyız. İnsanlık bunu gerektirir.

Eğer insan olmaksa amaç tabii. Aksi bir durum mevcutsa denecek bir şey yoktur zaten. Kime güveneceğimizi kestirebileceğimiz güç maalesef. Bilsek, ona göre vaziyet alırız. Ama nerdeeeee…

O yüzden sağlam arkadaşlıklar oluşturmalıyız çevremizde. Kötülüklerden arındırmalıyız kendimizi. Yok öyle erkenden pes etmek. Vaktimiz yok geçmişte olanlara tutacak matemimiz. Her nefeste “İLLE” diyerek büyüteceğiz kavgamızı. Zaten insan oğlunun kavgası ana karnından çıkmaktan itibaren başlamaz mı?

Doğduktan sonra ezanla okunur kulağımıza ismimiz. Ve kavgamız başlar. Ekmek kavgasıdır bunun ismi. Ölene dek devam eder. Ne diyor Nazım Hikmet RAN “Hürriyet Kavgası”adlı şiirinde… “Yine kitapları, türküleri, bayraklarıyla geldiler, dalga dalga aydınlık oldular, yürüdüler karanlığın üstüne, Meydanları zaptettiler yine.

Beyazıt'ta şehit düşen silkinip kalktı kabrinden, ve elinde bir güneş gibi taşıyıp yarasını yıktı Şahmeran'ın mağarasını. Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar. Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır. Safları sıklaştırın çocuklar, bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.” Çok güzel söylemiş Nazım usta.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları