HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

Şafak DELİÇAKAR

Şafak DELİÇAKAR

DEVLETİME DİLENCİ MUAMELESİ YAPAN, MİLLETİMDEN OLAMAZ!

8 Nisan 2020 Çarşamba Saat: 11:58

Son günlerde koronavirüsle mücadele kapsamında millet olarak elele, omuz omuza, sırt sırta verdiğimiz süreçte, hükümetin bu çerçeve almış olduğu yardım ve dayanışma kampanyaları kararlarına karşı alaydan da öte aşağılayıcı yorum yapanları esefle kınıyorum.

Türk Milleti olarak biz hangi bela, hangi sıkıntı, hangi afetten sonra el tutarak birbirimizi ayağa kaldırmadık ki? Millet olarak, devlet olarak ne zaman dünyanın neresinde olursa olsun, dara düşen dili, dini, ırkı, tebası ne olursa olsun hangi devlete elimizi uzatmadık ki?

Başımıza bir müsibet geldiğinde Evelallah her daim biz bize yeter bu devletin bir bireyi olmanın kıvancını ben şerefle yaşar ve taşırım. Söz konusu devletimin haysiyeti, onuru ve şerefi söz konusu olduğunda da kusura bakmasın kimseye de paye bırakmam asla söz konusu olamaz.

Hem al bayrağımın altında yaşayacaksınız, hem kanımızla suladığımız topraklarımız üzerinde yaşayacaksınız, hem de her türlü hak, hukuk ve eşitliliğe sahip olacaksınız, hem de oturup klavye başında ağzınıza geleni elinizle yazacaksınız. Yok öyle şey. Ne bu devletin aklıyla ne de aziz Türk Milletinin fikriyle yazdığınız küstahça yazılarla oynayamazsınız.

Eminim devletime sosyal medya üzerinden dilenci muamelesi yapanlara karşı, savcılar gerekeni yapacaklardır. Bizim dinimizde, inanç ve itikatlerimizde, örf ve adetlerimizde aldığımız ve gördüğümüz terbiyede bayrağımızdan sonra önce devletimiz gelir. Yöneten her kim olursa olsun. Bu anlayış ve inanışımız mezara kadar sürecektir.

Şimdi 83 milyon insan içerisinde biz nasıl ki, bu devletin bireyleri olarak herkesin inanışına, yaşantısına saygı duyuyorsak, nasıl ki onların sevinçlerini sevinç, üzüntülerini keder sayıyorsak, aynı anlayışı da onlardan beklemek pek tabi hakkımızdır. Biz, nifak tohumları ekmeye çalışanların art niyetli maksatlarını da biliyoruz.

Ve biz asil Türk Milleti olarak diyoruz ki; Devletimize dilenci muamelesi yapanlar milletimizden olamazlar. Evet bende diyorum ki devletime dilenci muamelesi yapan, milletimden olamaz. Sizin muhtaç olarak yaşamakta olduğunuz bu topraklarda yine asil devletim size şefkat ve şefaatini göstermeye devam edecektir. Tabi yüzünüz kızarmaz ise…

 

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları