HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim

Mehmet KESKİN

Mehmet KESKİN

ERMENİNİN ZULÜM DAMARI KABARDIYSA!

18 Ekim 2020 Pazar Saat: 14:19

Ermeninin zulüm ve mezalim damarı yine kabardı. Görünen o ki, geri adım atmaya da pek yanaşma niyetleri yok. Olsaydı zaten son yapılan ateşkes anlaşmasına riayet ederlerdi. Özellikle sivilleri hedef almaları bize 1905 yıllarında yaptıkları kırımları hatırlatmaya başladı. 19 ve 20. Yüzyılın başlarında Türk ve Müslümanlara karşı uyguladıkları insanlık dışı zulümler tarih sayfalarımızda yer tutmaya devam ediyor.

19. yüzyılın başlarından itibaren Rusya’nın, Kafkasya’da artan nüfusu, Osmanlı-İran Rusya nüfuz mübadelesinde elde ettiği üstünlük bölgede Çarlık rejimine sadık tampon bir alan oluşturma politikasının temelini atmıştır.

Yaşanan göç politikaları sonucunda bölgenin demografik yapısı temelden değişmiş, önceleri Ermenilerin hiçbir zaman yaşamadıkları birçok bölgelerde yapay surette Ermeni çoğunluğu oluşturulmaya çalışılmıştır.

Merkezi iktidarın kontrolü zayıfladığı ve kargaşa dönemlerinde Ermeniler silahlı eylemlere hız vermiş, Müslümanları yurtlarından ederek etnik (dini) temizlik politikası uygulamışlardır. 1905 Rus Devriminin yaşandığı dönem Ermenilere böyle bir fırsat sunmuş, Ermeni komitacıları tarafından Türk/Müslüman ahaliye karşı çok sayıda kırım uygulanmıştır.

Bu kırımlar sadece insanların katledilmesi şeklinde olmayıp, işkenceyle öldürmek, öldürülen insanların cesetleri üzerinde aşağılayıcı hareketlerde bulunmak gibi eylemlerle dikkat çekmektedir. M.M. Nevvab’ın ve M.S.Ordubadi’nin eserlerinde geçen olaylarda bu türden vahşet olayları defalarca tasvir edilmiştir.

Ermenilerin bu tür cinayetleri işlerken amacı, Türkleri korkutmak, yıldırmak, yurtlarından etmek ve onların vatanına sahiplenmektir. Ermenistan devletinin dış politikasının bir parçası haline gelmiş sözde “1915 soykırımını dünyada tanıtma çabaları” sürdürülürken Doğu Anadolu, Kafkaslar ve Güney Azerbaycan’da Türklerin uğradıkları kırım, katliam ve soykırımları, dünya kamuoyu görmezden gelmektedir.

Bugün geldiğimiz noktada gördüğünüz gibi senaryo birileri tarafından yine tekrar edilmek isteniyor. Ama unuttukları bir şey var. Şimdi karşılarında 1905’li yılların Türkiye ve Azerbaycan’ı yok. Şimdi karşılarında zulüm ve mezalimlere misliyle karşılık veren iki millet tek devlet Türkiye ve Azerbaycan var. Belasıyla gelen ermeninin zulüm damarı kabardıysa, belasını yüce Türk Milletinden bulacak İnşallah


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları