HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri

Şafak DELİÇAKAR

Şafak DELİÇAKAR

HDP, DERHAL KAPATILMALIDIR

26 Ocak 2023 Perşembe Saat: 10:00

Anayasa Mahkemesi (AYM) bugün HDP’nin kapatılma konusunu masaya yatıracak. Dün AYM raportörü HDP’nin kapatılma davasını seçim sonrasına bırakılması talebinin reddedildiğini duyurdu. Yani bugün HDP’nin kapatılması istemi davası AYM’nin masasında esastan görüşülerek mahkeme için gün tayin edilecek.

Siyasi parti liderlerinin bu hafta ki meclis grup konuşmalarını ayrı ayrı takip ettim.  HDP’nin derhal kapatılması konusu sadece Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin gündemindeydi. 

Sayın Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında, "HDP'nin 'kapatılma davası seçim sonrasında görüşülsün' talebi adalet ilkelerine tamamen aykırıdır" diyerek, "HDP kapatılmalıdır. Hem de vakit kaybetmeksizin kapatılmalıdır" ifadelerini kullandı. Bende bu sözlerin altına imzamı atıyor ve derhal HDP’nin kapatılma kararı alınmasını bekliyorum.

Kapatılma gerekçesini mecliste gündeme taşıyan Sayın Bahçeli'nin açıklamalarından satır başlarını da sizler için derledim. Bahçeli, yaptığı konuşmada; "Milli varlığımızı esaret almak isteyenlere tarihin hiçbir döneminde göz açtırılmamıştır. Milletine yabancılaşmış tarihine sırt çevirmiş bir zevatın bağımsızlığı hakkıyla savunması eşyanın tabiatına aykırıdır.

Kuyruk acısı çekenler kapanmamış yaraları bulunanlar nefret nöbetine girenler yine üzerimize geleceklerdir. Asırlar önce hürriyet meşalesini yakan bir millet, düşman kuşatmasını inancının gücü ile yarmıştır. Aşılan her engel zaferle çıkılan her muharebe Cumhuriyeti biraz daha yakınlaştırmıştır. Adım adım 1923 yani Cumhuriyet'e ulaşmışızdır.

Müslüman Türk milletinin Anadolu coğrafyasında tutunan bin yıllık varlığı birilerini sürekli rahatsız etmiştir. Fail ve figüranlar farklı olsa bile izledikleri yol hep aynıdır.

"HDP, VAKİT KAYBETMEKSİZİN KAPATILMALI"

Artık her şey ortadadır. Dünyadaki hiçbir muhalefet partisi Türkiye’deki muhalefet partileri kadar savruk, sefil ve acınası hallere düşmemiştir. Dünya genelinde hiçbir muhalefet partisi bizdeki muhalefet gibi ülkesine ve milli haysiyete cephe almamıştır. PKK zillet ittifakına destek veriyor mu. Hem de açık şekilde destek veriyor.

HDP'nin 'kapatılma davası seçim sonrasında görüşülsün' talebi de adalet ilkelerine tamamen aykırıdır. HDP kapatılmalıdır. Hem de vakit kaybetmeksizin kapatılmalıdır. HDP'nin isteği ile Anayasa Mahkemesi'nin (kapatma davası) davayı sulandırması doğru değildir” dedi.

Bebek katili, askerimizi, polisimizi, öğretmen, doktor, hemşire, korucularımızı ve sivillerimizi yarım asırdır hunharca, canice gözünü kırpmadan şehit eden PKK’nın meclisteki yaması HDP’nin ivedilikle kapatılması bana göre de artık kaçınılmaz olmuştur. HDP, DERHAL KAPATILMALIDIR.

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları