HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri
8 Eylül 2022 Perşembe Saat: 17:01

BAŞKAN ŞAHİN, "DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE CHP İLE MÜMKÜNDÜR"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 99. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "Cumhuriyet Halk Partisi, genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidi
BAŞKAN ŞAHİN, "DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE CHP İLE MÜMKÜNDÜR"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 99. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "Cumhuriyet Halk Partisi,  genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir" dedi.

Başkan Şahin, mesajında şu görüşlere yer verdi:"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir. Atatürk’ün Cumhuriyet rejimini getirirken söylediği gibi “Türkiye’de tüm gelişmeler Cumhuriyet’e göre olacaktır. Türkiye’de bugün olduğu gibi ileride de daha demokratik bir Cumhuriyet kurulacak ve bu Cumhuriyet hiçbir suretle Batı Cumhuriyet ilkelerinden farklı olmayacaktır. İşte bizim CHP olarak ana hedefimiz Cumhuriyet rejimini daha ileri ve demokratik laiklik çizgisine evrimleştirmektir. Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bu yana çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi olmuştur. Liyakatı esas alan, hukukun üstünlüğüne dayanan, laik sistemi kurumsallaştıran, her türlü cemaat ve tarikatı devlet kadrolarından temizleyen yeni bir başlangıca ihtiyacımız var. CHP iktidarında, AKP’nin yarattığı toplumsal ve hukuksal kirlenme; adaletle temizlenecektir. Liyakat, laiklik, güçler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü, çağdaş ve demokratik bir Türkiye ancak CHP ile mümkündür. Cumhuriyet Halk Parti’mizin 99. yılı kutlu olsun."

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız