Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
- 15:33 DENİZLERE MİLLİ VE YERLİ TEKNOLOJİ
- 15:28 ALTINORDU’DAN ÇOCUKLARA DONDURMA İKRAMI
- 13:43 ÇAMBAŞI YAYLASINDA BÜYÜK DEĞİŞİM
- 13:35 GIDADA KAREKOD UYGULAMASI BAŞLADI
- 13:35 8 MİLYON KİŞİ SEYAHATE ÇIKTI
- 13:28 KİB, TAHMİNİ REKOLTEYİ AÇIKLADI
- 13:15 41 İLDE “SİBERAĞ-2” OPERASYONU
- 11:49 ULUVAHTA YAYLASI ASFALT İLE BULUŞUYOR
- 11:48 "SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASINA KARŞIYIZ"
- 11:21 “TARİHİN EN BÜYÜK YATIRIMLARINI YAPTIK”
- 10:35 “ÜLKEMİZİN STATÜSÜNÜ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”
- 10:22 DİŞ ETİ HASTALIKLARI ERKEN DOĞUMA NEDEN OLABİLİYOR!
- 09:56 UEFA B KALECİ BAŞVURULARI AÇILDI
- 09:55 SÜPER LİG’DE GÖREV YAPACAK HAKEMLER
- 09:56 PARİS 2024’TEKİ YENİ BRANŞLAR
MECLİSTE 15 PARTİ YER ALACAK
![MECLİSTE 15 PARTİ YER ALACAK](https://www.orduyenihaber.com/img/haber/mecliste-15-parti-yer-alacak_176.png)
14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan seçimlerin ardından geçen dönem 14 partinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni dönemde 5 siyasi parti grubu çatısı altında 15 partinin milletvekilleri millet adına görev alacak.
Yapılan seçimler sonrası mecliste çok fazla değişmeyecek. Çoğunluk yine Cumhur İttifakı’nda olacak.
Kesin olmayan sonuçlara göre 20’nin üzerinde vekil çıkaran AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve Yeşil Sol Parti Meclis’te grup kurdu. Ancak, Meclis’te temsil edilen parti sayısı ve partilerde değişiklik oldu. Geçen dönem 14 partinin temsil edildiği Meclis’te bu kez 15 parti olacak.
Meclis’te temsil edilen partilerden Zafer Partisi, Yenilik Partisi ve Büyük Birlik Partisi (BBP) bu kez Meclis’te yer almayacak. Bunların yerini yeni dönemde Yeniden Refah Partisi, DSP, HÜDA PAR ve Türkiye Değişim Partisi (TDP) aldı.
Meclis’te temsil edilecek partiler ise şunlar: AK Parti, MHP, HÜDA PAR, Yeniden Refah Partisi, DSP, CHP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek Partisi, Saadet Partisi (SP), Demokrat Parti (DP), TDP, Yeşil Sol, TİP ve EMEP.