HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
17 Eylül 2023 Pazar Saat: 14:20

EŞ ZAMANLI DENETİMLERE DEVAM

81 ilde 12-29 Eylül 2023 tarihleri arasında satış yerlerine yönelik eş zamanlı olarak gıda denetimleri aralıksız devam ediyor. Gıdanın her adımını kontrol altında tutmak ve vatandaşlarımıza güvenilir gıda sunmak amacıyla yapılan de
EŞ ZAMANLI DENETİMLERE DEVAM

81 ilde 12-29 Eylül 2023 tarihleri arasında satış yerlerine yönelik eş zamanlı olarak gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.

Gıdanın her adımını kontrol altında tutmak ve vatandaşlarımıza güvenilir gıda sunmak amacıyla yapılan denetimler hakkında bilgiler veren Ordu Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz, kasap ve şarküteri ile bakkal, market, büfe vb. satış yerleri faaliyeti gösteren işyerlerinde denetimler ülke genelinde artırıldığını belirtti.

Vatandaşlara güvenilir gıda sunmak Tarım ve Orman Bakanlığının asli görevleri arasında bulunduğunu belirten Yılmaz, “Bu kapsamda da ülkemiz genelinde denetimlerin etkinliğini artırmak amacıyla Bakanlığımız tarafından rutin denetimlerin yanında çapraz ve eş zamanlı denetimlerde gerçekleştirilmektedir" dedi.

         Ülke genelinde 12-29 Eylül 2023 tarihleri arasında eş zamanlı olarak gıda denetimlerinin devam ettiğini anımsatan Yılmaz, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI' nın talimatıyla ülkemiz genelinde 12-29 Eylül 2023 tarihleri arasında eş zamanlı olarak gıda denetimleri gerçekleştirilmektedir" diyerek sözlerine devam eden İl Müdürümüz; “Geçtiğimiz günlerde Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI 'nın talimatıyla ülkemiz genelinde 21 Ağustos - 8 Eylül 2023 tarihleri arasında toplu tüketim yerlerine yönelik eş zamanlı olarak gıda denetimleri gerçekleştirilmişti. Yine Bakanımızın talimatlarıyla 81 ilde 12-29 Eylül 2023 tarihleri arasında satış yerlerine yönelik eş zamanlı olarak gıda denetimleri gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda kasap ve şarküteri ile bakkal, market, büfe vb. satış yerleri faaliyeti gösteren işyerlerinde denetimler ülke genelinde arttırılmıştır.

Denetimlerde özellikle satış yerlerinin kayıt altına alınıp alınmadığı; izlenebilirlik şartlarını sağlayıp sağlamadığı, asgari teknik, hijyenik ve muhafaza koşullarına uyulup uyulmadığına yönelik denetimlere ağırlık verilmekte; gerekli görülmesi halinde numune alınmakta ve uygun olmayan işletme ve ürünlerine idari yaptırım uygulanmaktadır” diye konuştu.

Tüketicilerden beklentilerine sıralayan Yılmaz şunları söyledi: “Bu noktada tüketicilerimizden beklediğimiz Gıda güvenilirliği ile alakalı ihbar ve şikâyetleri için, 7/24 Alo 174 Gıda hattını aramaları ya da diğer erişim kanallarımız olan Web Chat, Mobil Uygulama, e-Devlet, WhatsApp ihbar hattımız (5011740174) ve e-posta ([email protected]) üzerinden irtibata geçmeleridir."

Haber: Mehmet TOPKARAOĞLU

 

Anahtar Kelimeler : , ZAMANLI, DENETİMLERE, DEVAM

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız