HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
14 Mayıs 2024 Salı Saat: 12:54

ZENGİN: MESLEKİ MALİ SORUMLULUK SİGORTASI İSTİYORUZ!

Türk Sağlık Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, Sağlıkta tüm çalışanların Mesleki Mali Sorumluluk Sigortası ile ilgili taleplerini Bakanlığa İlettiklerini söyledi. Başkan Zengin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Se
ZENGİN: MESLEKİ MALİ SORUMLULUK SİGORTASI İSTİYORUZ!

Türk Sağlık Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, Sağlıkta tüm çalışanların Mesleki Mali Sorumluluk Sigortası ile ilgili taleplerini Bakanlığa İlettiklerini söyledi.

Başkan Zengin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sendikamız tarafından Sağlık Bakanlığı’na bir başvuru yapılarak sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli tabip, diş tabibi ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanların mesleki mali sorumluluk sigortası kapsamında teminat tutarlarının yükseltilmesi,  sigorta primlerinin tamamının kurumlarca karşılanması ve tüm sağlık çalışanlarının mesleki mali sorumluluk sigortası kapsamına dahil edilmesini istedik” dedi.

Başvuruda açılan davalar sonucu hükmedilen tazminat tutarları ile vekalet ücreti ve yargılama giderlerinin enflasyonun da etkisiyle yüksek olması nedeniyle teminat tutarlarının yetersiz kaldığı ifade edildi.

Sigorta şirketleriyle yapılan sözleşmelerdeki teminat tutarlarının günümüz koşulları göz önüne alınarak revize edilmesi gerektiği belirtildi. 

Sağlık tesislerinde daha kaliteli, etkin ve verimli hizmet sunulması için ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasının gerekli olduğuna dikkat çekildiği başvuruda tabip, diş tabibi ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanların ilgili yasa gereği ödemekte oldukları primlerin tamamının kurumlarca karşılanması gerektiğine dikkat çekildi. 

Başvuruda ayrıca sağlık hizmetlerinin bir ekip işi olduğunda vurgu yapılana tüm sağlık çalışanlarının mesleki mali sorumluluk sigortası kapsamına alınması için çalışmaların başlatılması istendi.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız