hurda reklam
  • DOLAR5,8898
  • EURO6,5842
  • ALTIN241,7673
  • BIST 10096.142
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
15 Nisan 2019 Pazartesi Saat: 09:18

"YETER ARTIK, ADALET İSTİYORUZ”

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ SEN) Ordu Şube Başkanı Nihat Koç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere ilçelerde de sendika üyeliği için kurum ve okul idarecilerinin baskı uyguladığını iddia etti.
"YETER ARTIK, ADALET İSTİYORUZ”

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ SEN) Ordu Şube Başkanı Nihat Koç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere ilçelerde de sendika üyeliği için kurum ve okul idarecilerinin baskı uyguladığını iddia etti.

Koç, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında; “Sendika Üyelerimize Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçelerimizde, sendika üyeliği için kurum ve okul idarecileri tarafından baskı uygulanmaktadır.

Malumunuz yetki belirleme zamanı yaklaşması sebebiyle 11 ay kapımızdan içeri girmeyenler, bizleri arayıp sormayanlar, eğitim çalışanlarının yanına yöresine uğramayan ve “senin derdin nedir?”,

“sorunun nedir?”, “aç mısın?”, açıkta mısın?”, “sağlığın nasıl?” diye sormayan, yıllardır eylem dahi yapmayan, kamu çalışanlarının dertleriyle dertlenmeyen ideolojik saplantılı siyasi sendikacılar “Bize Bir Ay Üye Ol!” sloganıyla anlaşmışlar gibi istisnasız eğitim çalışanlarına saldırıyorlar” dedi.

Okul ve kurum idarecilerinin sendika başkanları gibi çalıştığına da dikkat çeken Koç, açıklamasına şöyle devam etti; “Bu dönemde yapılan sendika üyeliği baskıları özellikle Ocak ayından başlayarak sayı belirleme zamanlarında daha da artarak yoğun bir şekilde Ordu genelindeki Okul ve Kurumlarımızdaki idareciler özellikle Sendika başkanları gibi çalışarak, Eğitim Çalışanı arkadaşlarımızı baskı altına alarak, Yetkili Sendikaya üye yapmaktadırlar.

Sendika hakkının Anayasal bir hak olduğunu varsayarsak Kurum ve Okul idarecileri tarafından zorla ve baskıyla yapılan sendika üyeliği Anayasal hak ihlalidir ve bu ihlali yapanlar ise suç işlemektedirler. Özellikle ilçelerimizde yeterli memur açığı olması nedeniyle, hizmetli arkadaşlarımız görevlendirme memur olarak çalıştıkları için okul ve kurum idarecileri tarafından tehditle onayı iptal ederiz diyerek tehdit, bize üye olmazsan ataman olmaz, sınav kazanamazsın veya geçici görevlendirilmen yapılmaz o sendika sana ne veriyor yaparsa biz yaparız, bizde rahat edersin şeklindeki konuşmalarla arkadaşlarımızı baskı altına alarak üye yapmaktadırlar” diye konuştu.

Daha göreve yeni atanan arkadaşlarımız sendikayı, kurumu ve bakanlığı daha tanımadan göreve başlama yazısıyla birlikte üyelik formunu imzalatıyorlar diyen Koç; “Hatta bunun örnekleri İlçelerimizde görülmekte olup, arkadaşlarımız idareci odalarına çağrılıp şube müdürü kimliği altında baskı yapılarak istifa ettirilip yetkili sendikaya üye yapılmaktadır.

Örneğin geçenlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüzde üyeliği olmayan bir arkadaşımız kendi isteğiyle sendikamıza olmuştur. Ancak Yetkili Sendika temsilcisi ve yetkili sendikaya bağlı idareciler tarafından baskı altına alınarak sendikamızdan istifa ettirilip kendi sendikalarına üye yapmışlardır.

Biz sendika olarak kurumumuzdan ve okul idarecilerimizden sendikal faaliyetler yerine eğitim öğretim işleriyle ilgilenmelerini ve eğitimin ve öğretimin kalitesinin yükselmesi için gayretlerinin bu yönde olmasını istiyoruz. Ayrıca personele karşı daha adil olmalarını istiyoruz. Çünkü onlar kurum ve okullarda idareci oldukları için personel ve öğretmenlere karşı eşit mesafede ve daha adaletli olmaları gerekiyor. Yeter artık! Bizler idarecilerimizden adalet ve sadece adalet

Anahtar Kelimeler : "YETER, ARTIK, ADALET, İSTİYORUZ”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız