HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
19 Mayıs 2020 Salı Saat: 11:10

ŞAHİN: 19 MAYIS, BİZLERE BİR MİRASTIR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Av. Atilla Şahin, 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, 19 Mayıs’ın, işbirlikçiliğe, teslimiyetçiliğe ve emperyalizme karşı mücadeleye başlam
ŞAHİN: 19 MAYIS, BİZLERE BİR MİRASTIR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Av. Atilla Şahin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, 19 Mayıs’ın, işbirlikçiliğe, teslimiyetçiliğe ve emperyalizme karşı mücadeleye başlamanın günü olduğunu söyledi.

Başkan Şahin, mesajında; “19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk’ün; Saray’ın çürümüşlüğe, yozlaşmışlığa, iş birliğine ve emperyalizme teslim olmasına karşın, tüm bunları reddederek bağımsızlık mücadelesini örgütlemek için yola çıktığı günün adıdır.

 

19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk’ü “devrimci” yapan en büyük adımdır. 19 Mayıs 1919, var olan yozlaşmış ve teslimiyetçi durumu reddederek bağımsız ve yeni bir hayat kurmak için yola çıkmanın günüdür. 19 Mayıs,  işbirlikçiliğe, teslimiyetçiliğe ve emperyalizme karşı mücadeleye başlamanın günüdür” dedi.

 

19 Mayıs, Mazlum Milletlere yol gösteren, mücadele azmi katan ve umut veren Kurtuluş savaşımızın başlangıç günüdür diyen Şahin, mesajının devamında; “Bugün de aynı kararlılıkla ve devrimci duygularımızla 19 Mayıs 1919’u kutluyoruz. 19 Mayıs 1919, bizlere bir mirastır.

“Gökyüzünü sarsa da kara kara bulutlar”, Asla yılgınlık yok. Asla teslim olmak yok.

Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul’dan Karadeniz’e doğru yaymış olduğu umudu “konuşmayı şehvetle seven uzun eğri burunluların takalarla” taşıdığı umutla birleştirerek Samsun’a ayakbastı.

“Selam durdu kayığı, çapari, takası, Selam durdu tayfası. Çıkarken yüce komutan

Karadeniz'in hâlini bir görmeliydi. Kalkıp ayağa ardı sıra baktı dalgalar, Kalktı takalar,

İzin verseydi Kemal Paşa, Ardından gürleyip giderlerdi. Erzurum'a kadar.”

 

Bu nedenle her daim ülkenin selameti ve bağımsızlığı için mücadele etmek bizlere mirastır. Bu tarihsel mirasımız ve sorumluluğumuzla vatan toprağının her karışında, her zaman 19 Mayısları kutlayacağız,

 

Yüreğir ‘de hukuksuz yere tutuklanan Gençlik Kolları İlçe Başkanımız Eren Yıldırıma ve ülkemizin neresinde olursa olsun hukuksuzluğa ve haksızlığa maruz kalan gençlerimize sahip çıkacağız. Bu mirası da, Bursa Nutkuyla birlikte ülkemizin gençlerine bırakacağız. Yaşasın 19 Mayıs. Yaşasın tam bağımsız, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti” diye konuştu.

 

                                                                          

 

Anahtar Kelimeler : ŞAHİN:, 19, MAYIS, BİZLERE, BİR, MİRASTIR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız