HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Vip Transfer
2 Nisan 2024 Salı Saat: 13:52

ŞEYHOĞLU; “ARTIK İŞİMİZE BAKALIM!”

Türk Eğitim Sen Ordu İl Başkanı Metin Şeyhoğlu, 31 Mart yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından bir değerlendirmede bulundu. Yapılan seçimlerin ülkemizin geleceği için hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Şeyhoğlu, “Şimd
ŞEYHOĞLU; “ARTIK İŞİMİZE BAKALIM!”

Türk Eğitim Sen Ordu İl Başkanı Metin Şeyhoğlu, 31 Mart yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından bir değerlendirmede bulundu.

Yapılan seçimlerin ülkemizin geleceği için hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Şeyhoğlu, “Şimdi, artık, eğitim konusunda ertelenen ve yarım bırakılan işlerimizi hızla tamamlama vaktidir” dedi.

Şeyhoğlu, açıklamasında; “31 Mart seçimleri, Türk toplumunun güçlü demokrasi kültürüne yakışır şekilde büyük bir olgunluk içerisinde tamamlandı. Ülkemizin geleceği için hayırlı olsun.

Şimdi, artık, ertelenen ve yarım bırakılan işlerimizi hızla tamamlama vaktidir. Öğretmenlik Meslek Kanunu, öğretmenlerimizin beklentilerini karşılayacak şekilde hızlıca yeniden güncellenmelidir.

Sekiz aydır yılan hikâyesine dönmüş olan öğretmen atamaları, daha fazla ötelenmeden yüksek bir sayı ve mülakatsız şekilde gerçekleştirilmelidir.

Her türlü ideolojik ve siyasal saplantıdan uzak şekilde içeriği ve hedefleri bakımından milli, yöntemi ve araçları bakımından çağdaş, bilimsel ve evrensel bir eğitim sistemi vizyonuyla yeni müfredat çalışmaları tamamlanmalıdır.

Mensubiyetler üzerinden tasnif edilmiş olan eğitim yönetimi yeniden ele alınmalı; ehliyet ve liyakat esasına göre ve tüm eğitim çalışanlarını kucaklayan yönetim anlayışı tüm MEB teşkilatında hâkim kılınmalıdır.

Ek gösterge düzenlemesindeki eksikler tamamlanmalı, söz verildiği şekilde 1. dereceye inmiş memurlarımızın ek göstergesi 3600 olarak hayata geçirilmelidir.

Kamu maliyesine hiçbir ilave yük getirmeyecek olan Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki personelimiz, eğitim durumları ve yaptıkları fiili işe göre Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmelidir.

Üniversite idari personelinin, başta nakil ve görevde yükselme konuları olmak üzere, aciliyet arz eden sorunları çözülmelidir. Akademik kadroların tahsisi başta olmak üzere, üniversitelerimizde liyakat ve adalet ilkesini tahrip eden tasarrufları sonlandıracak tedbirler ivedilikle alınmalıdır.

Güçlü Türkiye güçlü eğitim ile güçlü eğitim de huzurlu eğitim çalışanları ile sağlanacaktır. Akademisyenlerimiz başta olmak üzere, tüm eğitim çalışanlarının insanca yaşayabileceği ekonomik standartlara kavuşturulması için tedbirler zaman geçirilmeden hayata geçirilmelidir” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : ŞEYHOĞLU;, “ARTIK, İŞİMİZE, BAKALIM!”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız