HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
7 Nisan 2024 Pazar Saat: 14:41

ZENGİN: İDARİ İZİNLERDE MAĞDURİYET ÖNLENMELİ!

Türk Sağlık Sen Ordu İl Başkanı Fatih Galender Zengin, Ramazan Bayramı nedeniyle kamu çalışanları 8 Nisan tam gün, 9 Nisan ise yarım gün idari izinli sayılacağını belirterek, bu günlerde görev yapan kamu personellerinin nöbet ücretin
ZENGİN: İDARİ İZİNLERDE MAĞDURİYET ÖNLENMELİ!

Türk Sağlık Sen Ordu İl Başkanı Fatih Galender Zengin, Ramazan Bayramı nedeniyle kamu çalışanları 8 Nisan tam gün, 9 Nisan ise yarım gün idari izinli sayılacağını belirterek, bu günlerde görev yapan kamu personellerinin nöbet ücretine esas haftalık çalışma sürelerinden idari izinli olunan sürelerin düşürülerek hesaplanmasının şart olduğunu söyledi.  

Başkan Zengin, yaptığı açıklamada; “İdari izinli olunan günlerde çalışmayan personeller açısından da 2024 yılı Nisan ayı aylık çalışma süresi belirlenirken idari izin günlerinin çalışılması gereken süre içerisinde değerlendirilmemesi ve bu sürelerin çalışılmış gibi kabul edilmesi gereklidir.

İdari izin süresince görev yapan personeller mağdur edilmemelidir. Sağlık Bakanlığı, YÖK, Adli Tıp Kurumu ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı idari izin sürelerinde görev yapan personellerin hukukunu korumalı, hak kayıplarının önüne geçerek emeklerinin karşılığının ödenmesini sağlanmalıdır” dedi.

Zengin, açıklamasının devamında; “Her bayram izinleri döneminde yaşanan ve çalışanları mağdur eden bu soruna kalıcı biri çözüm üretilmesi şarttır. Bu konu toplu sözleşme sürecinde dile getirilmiş ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere hizmet kolumuzda yer alan kurumlara başvuruda yapılmıştır.  Açtığımız davalarda çalışanlar lehine mahkeme kararları çıkmıştır. 

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kamu idareleri tarafından bu husus bir an önce düzeltilmeli idari izinlerle ilgili yaşanan bu mağduriyet bir düzenleme ile ortadan kaldırılmalıdır” diye konuştu.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız