Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
- 15:33 DENİZLERE MİLLİ VE YERLİ TEKNOLOJİ
- 15:28 ALTINORDU’DAN ÇOCUKLARA DONDURMA İKRAMI
- 13:43 ÇAMBAŞI YAYLASINDA BÜYÜK DEĞİŞİM
- 13:35 GIDADA KAREKOD UYGULAMASI BAŞLADI
- 13:35 8 MİLYON KİŞİ SEYAHATE ÇIKTI
- 13:28 KİB, TAHMİNİ REKOLTEYİ AÇIKLADI
- 13:15 41 İLDE “SİBERAĞ-2” OPERASYONU
- 11:49 ULUVAHTA YAYLASI ASFALT İLE BULUŞUYOR
- 11:48 "SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASINA KARŞIYIZ"
- 11:21 “TARİHİN EN BÜYÜK YATIRIMLARINI YAPTIK”
- 10:35 “ÜLKEMİZİN STATÜSÜNÜ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”
- 10:22 DİŞ ETİ HASTALIKLARI ERKEN DOĞUMA NEDEN OLABİLİYOR!
- 09:56 UEFA B KALECİ BAŞVURULARI AÇILDI
- 09:55 SÜPER LİG’DE GÖREV YAPACAK HAKEMLER
- 09:56 PARİS 2024’TEKİ YENİ BRANŞLAR
YSK,DA “GÜLER” DEDİ!
![YSK,DA “GÜLER” DEDİ!](https://www.orduyenihaber.com/img/haber/ysk-da-guler-dedi_088.jpg)
31 Mart mahalli ve yerel idareler seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına İYİ Partiden aday olan önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın seçim sonuçlarına itiraz talebi Yüksek Seçim Kurlu (YSK) tarafından reddedildi.
YSK, MAZBATAYI SEÇİMİ KAZANAN MEHMET HİLMİ GÜLER’E VERDİ
İYİ Parti (İP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın 31 Mart 2024 yerel seçim sonuçlarının belirlendiği akşam saatlerinden başlayarak 12 gündür sürdürdüğü, Orduluları, siyasi partileri, siyasi parti genel başkan ve yöneticilerini hatta Türkiye kamuoyunda gündem yaratan çıkışları Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla son buldu.
Bugün İP’in ‘Ordu’da seçimin yenilenmesi’ talebini görüşen YSK, artıyı atılan iddiaların somut delile dayanmadığını belirledi. YSK; bunun üzerine oybirliği ile İP’in talebini reddetti. YSK, mazbatanın Mehmet Hilmi Güler’e verilmesini kararlaştırdı. (Haber: Mehmet KESKİN)