HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
21 Mayıs 2024 Salı Saat: 16:16

FATSA, ORMEK YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Fatsa şubesinde eğitim gören kursiyerlere ait el emeği ve göz nuru çalışmaların yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı. Açılış programına katılan Ordu Büyükşehir
FATSA, ORMEK YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Fatsa şubesinde eğitim gören kursiyerlere ait el emeği ve göz nuru çalışmaların yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı. Açılış programına katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, fırsat eşitliği içerisinde herkese imkân verdiklerini belirterek “Kadını, erkeği, engellisi hepsi bizim nazarımızda birdir ve kıymetlidir” dedi. 

Açıldığı günden bu yana binlerce kursiyeri sertifika sahibi yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), birçok ilçede vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine, ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Birçok alanda eğitimler veren ORMEK’lerde yıl sonu sergisi ile kursiyerlerin eserleri de görücüye çıkıyor.

 Kurs merkezilerinden bir tanesi olan Fatsa ORMEK’te kursiyerlerin eserlerinden oluşan yıl sonu sergisi açıldı. Fatsa Kültür Saray’ında gerçekleştirilen yıl sonu sergisinin açılış programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Fatsa Kaymakamı Avni Kula, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, daire başkanları, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda kursiyer ile davetliler katıldı.

 BAŞKAN GÜLER: “FIRSAT EŞİTLİĞİNİ SAĞLAMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ”

 Yıl sonu sergisi açılışında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ORMEK’lerin fırsat eşitliğinin sunulduğu en önemli mekanlardan biri olduğuna vurgu yaptı.

 ORMEK ile amaçlarının kursiyerlerin yeteneklerini ortaya çıkarmak ve el becerilerini geliştirmek olduğuna dikkat çeken Başkan Güler, “Öğretmenlerimizle ve kursiyerlerimizle çok güzel bir ortam var. Büyükşehir Belediyesi olarak bizim buradaki en büyük amacımız kursiyerlerimizin el emeklerini ve sanatlarını ortaya çıkarmak. Bu çalışmaları hem ekonomiye katmak hem halkımızla paylaşmak hem de sizlere para kazandırmak istiyoruz. Bunun için en önemli kavram fırsat eşitliği. Bizde bu fırsat eşitliğini sağlamaya özen gösteriyoruz. Kadını, erkeği, engellisi hepsi bizim nazarımızda birdir ve kıymetlidir. Bu sebeple hem bizler hem de hocalarımız sizlerin emrindeyiz. Fatsa’mızda da bu eserlerin hem sergileneceği hem de satışının yapılacağı bir mekân oluşturacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, serginin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

FATSA KAYMAKAMI KULA: “BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Açılışa katılan Fatsa Kaymakamı Avni Kula, “Bir yıllık bir çabanın sonunda el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği kursun açılışındayız. Bu kursların düzenlenmesinde ve serginin açılmasında emeği geçen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

FATSA BELEDİYE BAŞKANI KİBAR: “ÖRMEK FATSA’MIZA ÖNEMLİ KATKILAR VERİYOR”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’da konuşmasında ORMEK’in Fatsa’ya önemli katkıları olduğunu belirtti. Başkan Kibar, “Fatsa’mızda böyle bir imkânın sağlanmasından dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Fatsa’da gerek ORMEK gerekse Bilgi Evleri her yaştan vatandaşımıza önemli hizmetler veriyor. Kursiyer olarak başlayanları bugün usta öğretici olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. İnşallah kıymetli Bakanımızın desteği ile buradaki eserlerin sergileneceği güzel bir sergi alanını hizmete sunmak istiyoruz. Bu imkanları Fatsalı hemşehrilerimizin hizmetine sunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum” açıklamasında bulundu.

KURSİYERLERDEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

 

Tüm kursiyerler adına bir konuşma yapan ORMEK kursiyeri Başak Çıtır ise, “ORMEK kurslarının gençlere olan katkısı göz ardı edilemez. Burada amaç her bireyin kendi varlığını gösterip toplumun her alanına yer alabilecek hem kültürümüzü daha iyi tanıyan hem de toplumun her alanında mesleki, teknik, sanatsal bilgi ve becerilerle donanmış bireyler yetiştirmektir. Her yaştan kursiyerin birçok ilgisine cevap verebilen çağın imkanlarına uygun olarak bize kurs imkânı sunarak yeteneklerimizi keşfetmemizi sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e üzerimizde emeği bulunan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Fatsa ORMEK yıl sonu sergisi ziyaretçilerine kapılarını açtı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen açılışın ardından protokol üyeleri ve davetliler tarafından sergi gezildi.

Anahtar Kelimeler : FATSA, ORMEK, YIL, SONU, SERGİSİ, AÇILDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız