HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
22 Mayıs 2024 Çarşamba Saat: 15:20

ZENGİN: SEFER TASI İLE İŞE Mİ GİDECEĞİZ?

Türk Sağlık Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, hükümetin tasarruf tedbirleri kapsamında olan memurlara yönelik yemek yardımlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.  
ZENGİN: SEFER TASI İLE İŞE Mİ GİDECEĞİZ?

Türk Sağlık Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, hükümetin tasarruf tedbirleri kapsamında olan memurlara yönelik yemek yardımlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

 

Memurların sefer tası ile işe gidecek duruma geldiğini belirten Başkan Zengin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sosyal devlet ilkesinin hayata geçirilmesi, vatandaşların çeşitli sosyal yardım ve ödemeler yoluyla desteklenmesi ile mümkündür. Yapılan bu türlü ödemeler, yalnızca belli kesimlere değil ayrım yapılmaksızın tüm çalışan kesime sağlandığında daha da anlamlı olacaktır” dedi.

 

“Şu andaki rakamları değerlendirdiğimizde bu rakamların güncellenmesi şart hale geldi. Rakamlar çok komik düzeyde. Memurlarımız artık sefertası ile yemek götürme dönemlerine geldi” diyen Başkan Zengin, şu şekilde devam etti; “Öyle ki, kamu işçilerine günlük 187 TL yemek yardımı ödenmektedir. Buna karşın kurum ve kuruluşlarda kamu görevlilerimiz Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği uyarınca kendi bütçelerinden günlük derecesine göre  7,70 TL ile 31,41 TL yemek bedeli ödemek zorundadır.

 

Yemek hizmeti sunulmayan kurum ve kuruluşlarda ise memurlara yapılacak yemek yardımı konusu büyük bir sorun haline gelmiştir. Yönetmelik gereği memurlara yemek yardımının nakit olarak verilememesi nedeniyle, yemek hizmeti sunulmayan kurumlarda memurlarımız başka kurumların yemekhanelerine yönlendirilmekte, çoğu zaman bu kurumlarda yemek sıkıntısı yaşanmakta ve memurlarımız kendi imkânlarıyla öğünlerini geçiştirmek zorunda kalmaktadır.  

 

Dolayısıyla sunulmakta olan bir hizmetten işçiler bütünüyle faydalanırken bazı memurlar belirli bir ücret karşılığında faydalanabilmekte yemek hizmeti olmayan kurumlarda ise kamu çalışanlarının yemek konusu büyük bir çileye dönmektedir. 

 

Böyle bir uygulama adaletsizlikleri ve mağduriyetleri de beraberinde getirmektedir. Bu durumun önüne geçilmesi ve adaletsizliğin giderilmesi için yemek hizmeti sunulan kurumlarda kamu çalışanlarından yemek bedeli alınması uygulamasına son verilmesi ve bütün çalışanlarımızın yemek hizmetinden bedelsiz olarak faydalanması, yemek hizmeti sunulmayan kurum ve kuruluşlarda görev yapan kamu çalışanlarına ise işçilerde olduğu gibi günlük 187 TL’lik tutarın nakit olarak ödenebilmesi için gerekli düzenleme yapılmalıdır” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : ZENGİN:, SEFER, TASI, İLE, İŞE, , GİDECEĞİZ?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız