HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
10 Temmuz 2024 Çarşamba Saat: 11:34

VALİ EROL, SAĞLIK TESİSİ ALANLARINDA İNCELEMEDE BULUNDU

Ordu Valisi Muammer Erol, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde   yapılacak ve yapımı devam eden tesis ve arazilerde incelemelerde bulundu. Vali Erol, beraberinde İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Tüzün ve Destek Hizmetleri Başkanı Ömer Tok il
VALİ EROL, SAĞLIK TESİSİ ALANLARINDA İNCELEMEDE BULUNDU

Ordu Valisi Muammer Erol, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde   yapılacak ve yapımı devam eden tesis ve arazilerde incelemelerde bulundu.

Vali Erol, beraberinde İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Tüzün ve Destek Hizmetleri Başkanı Ömer Tok ile birlikte ilk olarak Altınordu ilçesi Cumhuriyet mahallesinde bulunan Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret  etti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun  Tüzün, ”Cumhuriyet Mahallesi 2818 ada, 1 parselde bulunan taşınmaz, 25 yıllığına Müdürlüğümüze tahsis edilmek üzere Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan devir protokolü sonucunda 8 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 ASHİ hizmet binasının yapımı için Bakanlığımız 2025 yatırım programına teklif edilmiştir” dedi.

Vali Erol, Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına işlerinde kolaylıklar diledi.

İkinci ziyaretini Kayabaşı mahallesinde bulunan Sağlık Evi’ne yapan Vali Erol, burada sağlık evini gezerek bilgi aldı.

İl Sağlık Müdürü Tüzün, Kayabaşı Sağlık Evi ile ilgili olarak,  112 Başhekimlik Binası, 2 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri  İstasyonu binası yapımı için 2025 yatırım programına teklif edildiğini söyledi.

İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası ile Diş Hastanesi inşaatının başladığı alanda da incelemelerde bulunan Vali Muammer Erol, zamanında  Ordu Devlet Hastanesi, Sağlık Meslek Lisesi, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi gibi bir çok kuruma hizmet veren eski binanın yıkılarak yerine Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Ordu İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının yapılacağı alanla ilgili detaylı bilgiyi İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Tüzün ile Destek Hizmetleri Başkanı Ömer Tok’dan aldı.

Eski İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası yerine İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte 60 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılmak üzere Bakanlık tarafından ihalesinin yapıldığını söyleyen Tüzün, yıkım işleminin tamamen bittiğini, yapım süresinin 500 gün olup, inşaatın  süresi içinde tamamlanarak hizmete girmesinin planlandığı bilgisini Vali Erol’a verdi.

Bucak mahallesinde inşaat çalışmaları devam eden 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Aile Sağlığı Merkezinin yer alacağı ODÜ Eğitim Araştırma Hastanesi yerleşkesindeki binayı gezerek bilgi alan Vali Erol’a, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Tüzün ile ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Yılmaz, bina inşaatı tamamlandığında Eğitim Araştırma Hastanesinin poliklinik ihtiyacı nedeniyle Şehir Hastanesi hizmete girene kadar ilgili alanın geçici olarak Eğitim Araştırma Hastanesine, 17 adet poliklinik hizmeti vermek üzere planlandığını söyledi.

Vali Muammer Erol, Selimiye mahallesinde yapılacak Millet Bahçesinde Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonu yapılmak üzere belirlenen alanda da incelemelerde bulundu.

Sağlık tesisi yapılacak taşınmazın Sağlık Bakanlığına tahsis edilmek üzere Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Ordu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüklerinden talep edildiğini belirten Sağlık Müdürü Dr. Tüzün, “Millet Bahçesi projesinin fonksiyon bütünlüğünü bozmayacak ve bu alandaki kamusal ihtiyacın temin edilmesini de sağlayacak şekilde belirlenecek kısımda  112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Aile Sağlığı Merkezi yapılmak üzere gerekli imar planı değişikliği yapılması konusunda uygun görüş verilmiş olup, Bakanlığımız 2025 yatırım programına teklif edilmiştir” dedi.

Vali Erol, Perşembe İlçesi Kacalı mahallesinde Perşembe İlçe Sağlık Müdürlüğü, 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılmak üzere etüt ve proje alımına çıkılan ve proje aşamaları tamamlandığında inşaat sürecinin başlayacağı araziyi de gezerek, İlçe  Kaymakamı Fatma Turhan Keser’den sağlık tesisi yapılacak alanla ilgili bilgi aldı.

Vali Muammer Erol’un, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde   yapılacak olan, yapımı devam eden tesis ve arazilerde gerçekleştirdiği  inceleme gezisinin son durağı Altınordu ilçesinin Güzelyalı mahallesi oldu.

Beraberinde İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Tüzün, Destek Hizmetleri Başkanı Ömer Tok ve Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Faruk Ekiz ile birlikte Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapmak üzere bağış talebinde bulunan Erdal Mehmet Reisoğlu’nu evinde ziyaret  eden Vali Erol, aileyle bir süre sohbet ederek bağışta bulunmaları nedeniyle teşekkür etti.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız