HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
3 Mayıs 2024 Cuma Saat: 15:33

ŞEYHOĞLU; “HİÇ KİMSE İSTİSMAR EDEMEZ!”

Türk Eğitim Sen Ordu İl Başkanı Metin Şeyhoğlu, Genç Öğretmenlerimizin mücadelesini hiç kimse istismar edemez! Diyerek önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Şeyhoğlu, mülakatlı ve çakılı sözleşmeli öğretmen istihdamının 2016
ŞEYHOĞLU; “HİÇ KİMSE İSTİSMAR EDEMEZ!”

Türk Eğitim Sen Ordu İl Başkanı Metin Şeyhoğlu, Genç Öğretmenlerimizin mücadelesini hiç kimse istismar edemez! Diyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Şeyhoğlu, mülakatlı ve çakılı sözleşmeli öğretmen istihdamının 2016’da uygulamaya geçirildiğinde ilk tepki verenin Türk Eğitim Sen olduğunu hatırlatarak, “Sözleşmeli ve mülakatlı atamaya karşı dava açan, sayısız girişimler gerçekleştiren, onlarca eylem ortaya koyan sendika Türk Eğitim Sen’dir” dedi.

5 yıldır öğretmenlerin KPSS puanları rencide edilmiyorsa bu başarıda başta genç meslektaşlarımız mücadelesi olmak üzere Türk Eğitim Sen’in ısrarlı ve istikrarlı gayretleri olduğunu belirten Şeyhoğlu “Genç meslektaşlarımız emin olsun ki, mülakat uygulamasının kökten kaldırılması için mücadelemiz devam edecek ve mutlaka başaracağız. Türk Eğitim Sen, uzun yıllardır, öğretmen adaylarımızın mücadelesinin öncü kuruluşu olmuştur. Maddi, manevi ve hukuki destek ve mücadelesini hiçbir zaman aksatmamıştır.

Genç meslektaşlarımızın her türlü demokratik eylem, etkinlik ve faaliyetlerine en üst düzeyde katkı sunmuştur. Tüm bu hizmetleri yürütürken de sendikal bir hüviyet karıştırmamaya ve asla sendikal bir çıkar ya da pazarlama hesabı gütmemeye büyük itina göstermiştir.

Eğitim kamuoyu ve genç meslektaşlarımız da bu gerçeğe şahit olmuştur ki, Türk Eğitim Sen’in hiç bir yöneticisi tarafından gerçekleştirilen hizmet ve faaliyetler sendikal bir pazarlama malzemesi olarak kullanılmamış, dile dahi getirilmemiştir. Çünkü bunu ahlaki bir duruş olarak kabul ediyoruz! Ancak son günlerde, özellikle Mülakat konusunda sendikamıza yönelik sosyal medya üzerinden bir manipülasyon yürütülüyor.

Mülakat konusunda Türk Eğitim Sen’i itham etmek, en hafif deyimle ahmaklıktır! Tabii ki, genç meslektaşlarımız neyin ne olduğunu, kimin ne yaptığını ya da yapmadığını çok iyi biliyor. Ancak sosyal medya platformunun kontrolsüzlüğünden fayda uman kimi sendikal ve siyasal unsurların trolleri, öğretmen adaylarımızı kendi süfli emellerine alet etmeye çalışmakta. Beyhude uğraşılar bunlar” diye konuştu.

“DOĞRU TEKTİR, YIKILMAZ!”

Şeyhoğlu, açıklamasının devamında ise; “Mülakatlı ve çakılı sözleşmeli öğretmen istihdamı 2016’da uygulamaya geçirildiğinde ilk tepkiyi veren ve süreci yargıya taşıyan Türk Eğitim Sen’dir. O dönem bu tehlikeyi görmezden gelenlerin şimdi çıkıp öğretmen adaylarımızın sırtından rant devşirmeye çalışmaları tam bir seviyesizliktir.

Herkesin sağır kulaklarla süreci sadece izlediği o dönemlerde, etkili mücadelesini sürdüren Türk Eğitim Sen sayesinde, 2018’den beri öğretmen atamalarında KPSS puanına mütenasip mülakat puanı verilmesi sağlanmıştır. Eğer ki, yaklaşık 5 yıldır öğretmenlerimizin KPSS puanları rencide edilmiyorsa bu başarıda başta genç meslektaşlarımızın mücadelesi başta olmak üzere Türk Eğitim Sen’in ısrarlı ve istikrarlı gayretlerinin katkısı asla inkâr edilemez!

Genç meslektaşlarımız emin olsun ki, mülakat uygulamasının kökten kaldırılması için mücadelemiz devam edecek ve mutlaka başaracağız.

Genç öğretmenlerimizden ricam odur ki; çok haklı talep ve tepkilerinizin, asla sendikal ve siyasal emellere devşirilmesine müsaade etmeyin. Kıt imkânlarla ve büyük fedakârlıklarla ortaya koyduğunuz hak mücadelenizin birileri tarafından istismar edilmesine asla izin vermeyin!

Türk Eğitim Sen olarak, sizlerin mücadelesine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her anlamda destek olmaya devam edeceğiz ve bunu yaparken de asla sendikal hüviyetimizle değil sadece bir meslektaşınız olduğumuz bilinciyle yanınızda yer almaya devam edeceğiz. Bizim için, ataması yapılmayan öğretmenlerimizin mücadele ve etkinlikleri asla bir sendikal faaliyet değildir, bunu da doğru bulmuyoruz” şeklinde konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : ŞEYHOĞLU;, “HİÇ, KİMSE, İSTİSMAR, EDEMEZ!”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız